Як вибирати перукарські ножиці?

Із вуглецевої сталі роблять класичні ножиці, тому чим більше вуглецю, тим краще ножиці піддаються закалці і тим твердіше можна виготовити ножиці у процесі виробництва. Такий рівень твердості завжди виміряють по шкалі Роквела і вимірюється в  HRC. Для професійних ножиць застосовується марка сталі у котрої рівень твердості  від 58 до 62 HRC. Якщо перукарські ножиці виготовлені із твердої сталі, то і час експлуатації таких ножиць буде довший. Якщо рівень твердості перевищує 62 HRC, то такі ножиці будуть досить крихкими. Щоб підвищити твердість і крихостійкість у сплав добавляють молібден, ванадій та вольфрам. При добавлянні хрому та нікелю – сталь у Ваших ножиць буде нержавіючою, стійкою до корозії.

У деяких видів ножиць присутні додаткові покриття із титану та хрому, що дозволяє забезпечити гіпоалергенність та зносостійкість, і це лише завдяки унікальним властивостям цих металів. Коли в ножицях використовується золото, то це лише задля декорації.

Про гостроту ножиць говорить їхня заточка. Гострим рахується інструмент в якого менший угол заточки на ріжучому полотні. Широко використовується звичайна заточка, де кут складає приблизно 40-50 градусів. Існує і такий вид заточки як «конвекс», він добре підходить для ковзких зрізів під кутом 38 градусів. С такою заточкою полотно буде відрізнятись своєю плавністю та випуклими формами.

Якщо ножиці правильно відрегульовані, то вони м’яко закриваються, полотно можна залишити в будь-якому положенні, при цьому вони так і зафіксуються. Для якісних перукарських ножиць характерий тиск закриття близько 25г. Тертя виникає тільки під час різання, коли леза зрізають волосся. Для зменшення цього тертя, необхідно змащувати та полірувати такі місця.

Зручними рахуються ножиці в яких присутній регулюючий гвинт жорсткості. Завдяки цьому, можна покращити якість зрізу, відрегулювати зріз за власним бажанням, а також регулювати жорскість відповідно до типу волосся. Дуже важливо, щоб перукар, котрий працює з інструментом мав правильну техніку прижиму полотна. Якщо у вас немає досвіду, краще звернутись з цим питанням до спеціалістів.

VKFacebookGoogle+Twitter
Thanx: Vip-villas